Haber Detayı
27 Mart 2015 - Cuma 21:54 Bu haber 2576 kez okundu
 
AK Parti Genel Merkezinde Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti Seçim Üst Komisyonu 6 bin kişilik aday adayı arasından 550 kişilik asıl, 150 kişilik de yedek milletvekili aday listesini belirledi.
SİYASET Haberi
AK Parti Genel Merkezinde Aday Listesi Belli Oldu

7 Haziran'a aylar kala AK Parti'de aday belirlemede son viraja girildi. 6 bin kişilik aday adayı listesi yedeklerle birlikte 700'e düşürüldü.

Komisyon listeyi şekillendirirken, raporlar, mülakatlar, komisyon ve STK görüşleri gibi 9 kriteri gözönünde bulundurdu. Kesin liste konusunda son sözü AK Parti Genel Başkanı sıfatıyla Başbakan Ahmet Davutoğlu söyleyecek.
7 Nisan'da Yüksek Seçim Kurulu'na adaylarını bildirecek olan partiler son bir haftaya bu telaşla girerken, en fazla aday adayı başvurusu alan AK Parti'de sürecin sonuna gelindi.

6 bin 223 aday adayı hakkındaki temayül yoklaması, mülakat, alt komisyon çalışmaları tamamlandıktan sonra aday adayları ile ilgili değerlendirme raporu Seçim Üst Komisyonu'na sunuldu. Üst Komisyon da çalışmaları tamamlayarak 550 kişilik asıl, 150 kişilik de yedek milletvekili aday listesini belirledi. Kesin liste ise Genel Başkan sıfatıyla Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun onayıyla şekillenecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Genel, Merkezinde, Aday, Listesi, Belli, Oldu,
Haber Yazılımı