Haber Detayı
07 Eylül 2015 - Pazartesi 23:46 Bu haber 5257 kez okundu
 
AK Parti’de Adaylar Nasıl Belirlenecek?
Anket çalışmaları hususunda daha şimdiden dedikodu kazanı kaynamaya başladı.
SİYASET Haberi
AK Parti’de Adaylar Nasıl Belirlenecek?

7 Haziran seçimlerinde Nevşehir’den 2 Vekil çıkaran, erken seçimde ise yeniden 3 Milletvekilini de kazanmak isteyen AK Parti’de adayların hangi kriterlere göre belirleneceği henüz tam anlamıyla belli değil. Zira il başkanı ve partinin yöneticileri bu konuda net bir açıklama yapabilmiş değil. Öte yandan önümüzdeki günlerde başlaması beklenen anket çalışmaları hususunda daha şimdiden dedikodu kazanı kaynamaya başladı.

31 Ağustos – 4 Eylül 2015 tarihleri arasında Milletvekilliği aday adaylığı başvurularını alan AK Parti’de bilindiği üzere 42 aday adayı müracaatta bulunmuştu. Bu aday adaylarının içerisinden 3 aday isminin nasıl belirleneceğine dair henüz kamuoyuna bilgi verilmedi.

Erken seçim döneminde abartıdan uzak, görüntü ve gürültü kirliliği yapmamaya özen göstereceklerini açıklayan İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, bu konuda adayların hangi kriterlerle belirleneceği, seçim sürecinde AK Partinin sürenin kısa olmasının da etkisiyle ne tür seçim çalışmalarında bulunacağı, 7 Haziran seçimleri öncesinde yapılan teşkilat temayülü, STK Temayülü gibi bir uygulamanın bu dönemde de yapılıp yapılmayacağı konusunda kendisinden randevu talebinde bulunan basın yayın mensubuna da henüz bir yanıt dahi vermedi.

Erken seçim sürecinin başladığı günden itibaren partinin kendi basın yayın mensubu aracılığıyla hazırladığı haberlerle kamuoyunu bilgilendirmenin gayreti içerisine koyulan AK Parti İl Başkanının basına gösterdiği bu tavrı daha ne zamana kadar sürdüreceği de merak konusu.

Erken seçim süreciyle birlikte AK Partinin il genelinde yapmayı planladığı öğrenilen anket çalışmaları nedeniyle daha şimdiden dedikodu kazanı da kaynamaya başladı. Kimilerine göre bu süreçte mevcut vekillerin yine listeye konulacağı dedikodusu hızlı bir şekilde yayılacak. Kimilerine göre ise tıpkı 7 Haziran seçimleri öncesinde olduğu gibi 42 isimden oluşan aday adayları arasından bazıları yine öne çıkarılmaya çalışılacak.

Geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi anket sonuçlarını kamuoyuna açıklamayacağı gözlenen AK Parti’nin elde edilen anket verilerini doğrudan Genel Merkeze göndermesiyle birlikte bir çok aday adayı daha önce de yaptıkları gibi kendilerinin anketlerde liste başı çıktığına dair olur olmaz, asılsız ifadeler kullanmaya devam edecekler. Haliyle kamuoyunu da olumsuz bir şekilde etkilemenin gayreti içerisinde olacaklar.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: AK, Parti’de, Adaylar, Nasıl, Belirlenecek?,
Haber Yazılımı