Haber Detayı
21 Mayıs 2015 - Perşembe 22:06 Bu haber 1880 kez okundu
 
Adli Hizmet Projelerine 19 Milyon Tl Yatırım Yapıldı
AK Parti Nevşehir Milletvekili ve Milletvekili adayı Murat Göktürk, adalet dağıtan müesseselerin fiziki anlamda çağın gerektirdiği normlarda halka hizmet sunabilmesi için ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti.
SİYASET Haberi
Adli Hizmet Projelerine 19 Milyon Tl Yatırım Yapıldı

 

Göktürk; “Toplumun huzur ve refahının en önemli unsurlarından biri olan adalet mekanizmasının fiziki mekanlarının modernleştirilmesi anlamında dev yatırımlara imza atmayı sürdürüyoruz. ”dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve AK Parti Nevşehir Milletvekili adayı Murat Göktürk yaptığı açıklamada, ülke genelinde adli mekanizmanın işlerliğini artırma yönünde bugüne kadar ciddi çalışmalar içerisinde yer aldıklarını ifade etti.

Göktürk “AK Parti iktidarları döneminde Adalet mekanizmalarının güçlendirilmesi adına dört bir koldan çalışmalar yürüttük ve halende bu çalışmalarımız devam ediyor. Ülkemizin tüm bölgelerinde geleneksel mimarimizden esinlenen adalet sarayları inşa ettik. Hakim ve savcı sayılarımızı artırarak adli işlemlerin hızlı ve sağlıklı işlemesini sağladık. Adliye personeli sayısını artırarak adli işlemlerde hakim ve savcı yükünü azalttık. Dünyada birçok ülkeden ödül alan ve gıpta ile bakılan Ulusal Yargı Ağı Projesi’ni (UYAP) geliştirdik ve vatandaşımızın hizmetine sunduk” dedi.

NEVŞEHİR’DE ADLİYE SARAYLARI HIZLA TAMAMLANIYOR

Göktürk, halen Nevşehir Adalet Sarayı’nın yapımının devam ettiğini ve büyük ölçüde de çalışmaların tamamlandığını dile getirdi. Bu çerçevede Nevşehir Adliye Sarayı’nın adli mekanizmada çalışan personelin daha geniş ve daha güzel şartlar içerisinde hizmet sunumunu artıracağını ve bununda vatandaşın alacağı hizmet standardını artıracağına inandığını kaydeden AK Parti Nevşehir Milletvekili ve AK Parti Nevşehir Milletvekili adayı Murat Göktürk 14 milyon TL harcama yapılan Nevşehir Adalet Sarayı’nda hizmet sunulmaya önümüzdeki aylar içerisinde başlanacağını müjdeledi.

Göktürk, geçtiğimi z yıllarda hizmete kazandırılan Gülşehir ilçesindeki Adliye Sarayı için de yaklaşık 2 Milyon TL yatırım yapıldığını dile getirdi. Göktürk, ülke genelinde son on üç yılda 192 adliye binasının yapımının tamamlandığını da ifade ederek Adliyelerin toplam kapalı alanı 2002 yılında 569.000 m2 iken bu rakam 2014 yılında 2 milyon m2 ‘yi aştığını ve bu büyük yatırımdan Nevşehir’inde payını aldığını aktardı..

HAKİM VE SAVCI SAYISINI AVRUPA ÜLKELERİNDEKİ STANDARTLARA GETİRİYORUZ

Göktürk, Türkiye’de 2002 yılında yüz bin kişiye düşen hakim sayısı 7,4 iken bu oran 2014 yılında 13 olarak gerçekleştirildiğini belirterek, ülkedeki hukuk sisteminin hızlı ve adil işlemesinin de önünün açıldığına vurgu yaptı.

YARGI TEŞKİLATININ PERSONEL SORUNUNU ORTADAN KALDIRDIK

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve Milletvekili adayı Göktürk, Hakim ve Savcı dışındaki adli personel sayısının AK Parti iktidarları döneminde etkin şekilde artırılarak adliyelerde görev yapan personel sayısı 13 yılda %130 oranında artış gösterdiğini, hali hazırda da Nevşehir merkez ve ilçelerinde adalet hizmetlerinde görevli personel sayısı 447 olduğunu açıkladı.

DÜNYA TARAFINDAN ÖRNEK ALINAN YENİ BİR PROJE: UYAP

Göktürk, vatandaşlarımızın daha önce görmediği yeniliklerden biri olan Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) dünya çapında ses getirip ödüller aldığına işaret ederek şöyle konuştu; “ Adalet teşkilatımızı muhteşem bir yazılım altyapısına kavuşturan UYAP ile vatandaşlarımız artık davalarıyla ilgili her aşamayı anında internet ve SMS yoluyla takip edebiliyor.” dedi.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Adli, Hizmet, Projelerine, 19, Milyon, Tl, Yatırım, Yapıldı,
Haber Yazılımı