Haber Detayı
16 Nisan 2015 - Perşembe 07:40 Bu haber 1989 kez okundu
 
Acilde Sedyeden Düşürülen Hastanın Hesabını Kim Verecek?
Nevşehir Devlet Hastanesi Acil Servisinde 08 Ocak 2015 tarihinde Prostat Şikayeti ile tedavi için gelen H.Ç isimli hastayı sedyeden düşürüldü.
SAĞLIK Haberi
Acilde Sedyeden Düşürülen Hastanın Hesabını Kim Verecek?

 İdrar yapamama şikayeti ile Nevşehir Devlet Hastanesi Acil Servise başvuran 80 yaşındaki H.Ç isimli vatandaş tedavisinin sürdüğü sırada sedyeden düşürülerek kalça kemiğinin kırılmasına neden olundu. Bu hastanın sedyeden düşürülmesinden kim sorumlu?. Hastayı düşüren temizlik şirketi personelimi, yoksa Acilde çalışan tecrübeli personeli çalışmıyorsunuz söylemi ile alıp servislere görevlendirip yerlerine de temizlik görevi olan personelleri görevlendirerek sedyeyle hasta taşıttıran sorumlu müdür mü?.

Yıllarca Acilde hasta bakımı yapan tecrübeli personelin servislere görevlendirilmesinin arkasında asil görevi sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmak olan bir müdürün sendikacılık yapması ne kadar doğru?.

Görevi Hizmet kalitesini artırmak olan ilgili müdürün sendikacılık yapacağım diye çalışanların sürekli görev yerini değiştirmesi hastaların bakım ve tedavisin deki sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Farklı bir konu da asıl işi temizlik olan görevlilerin hem de neden acil serviste hasta bakımları ve hasta taşıma görevinde çalıştırıldığı belirtiliyor. Bu personelin hasta bakım konusunda almış olduğu eğitim ne veya görevi temizlik olan personelin bu görevler de çalıştırılması ne kadar yasal ve doğru?. Ve bu personellerin yapabilecekleri hataların sorunlarını yaşayacak olan hastalar.

Peki bu hataların sorumluluğunu kimler üstlenecek ve kabullenebilecek?.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Acilde, Sedyeden, Düşürülen, Hastanın, Hesabını, Kim, Verecek?,
Haber Yazılımı