Haber Detayı
10 Şubat 2018 - Cumartesi 21:45 Bu haber 4981 kez okundu
 
68 Aksaray Belediye Spor’dan Basın Açıklaması
Her takımın yönetici ve teknik heyeti de diğer maçları izlemesi kadar doğal bir şey yoktur.
SPOR Haberi
68 Aksaray Belediye Spor’dan Basın Açıklaması

03.02.2018 tarihinde Kayseri ilinde Kayseri şeker spor- Nevşehir gençlik spor arasında oynanan lig maçını izlemek üzere Kayseri’ye giden 68 Aksaray Belediye Spor Kulübü Yöneticilerimiz Nevşehir Gençlik spor kulübü başkanı SAYIN Salih Dirikoç tarafından, bir grup Nevşehir taraftarını kışkırtması sonucu sataşmalar ve fiziki darp olayı vukuu bulmuştur.

Grubumuzdaki her takımın yönetici ve teknik heyeti maçımıza gelerek tribünde maç izleyebilir. Aynı şekilde her takımın yönetici ve teknik heyeti de diğer maçları izlemesi kadar doğal bir şey yoktur.

Nevşehir Gençlik spor kulübü başkanı SAYIN Salih Dirikoç’ un Kayseri’ de bir grup Nevşehir taraftarlarını yöneticilerimizin üzerine salmakla, iyi bir şey yapmış gibi bu durumu da her platformda anlatması ilerleyen zamanlarda iki şehir arasında telafisi güç zaralar doğuracağından bi haber davranışını (Nevşehir gençlik sporun diğer yöneticilerini tenzih ederek) vicdani muhasebesine bırakıyoruz.

 

Bizler iki şehir arasında olumsuz olayların olmaması için bütün gayretimizi sergilerken SAYIN Salih Dirikoç’ un olaylara benzin dökmesine de bir anlam veremedik. Kanaatimiz Sağduyulu Nevşehir camiasının bu tür olayları tasvip etmediğidir. Yöneticilerimize yapılan bu olayın hukuk çerçevesinde hesabı sorulacaktır.

Buradan SAYIN Salih DİRİKOÇ’ a sormak istiyoruz. Siz sporu, futbolu böylemi (Kayseri de olduğu gibi) biliyorsunuz. Madem böyle biliyorsunuz 04.02.2018 tarihinde Adana’da, Kürkçüler Amatör spor ile Arsuz karaağaç arasında oynanan maçta ne işiniz var.(Resim 1) Bizim açımızdan son derece normal olan bu hareketin acaba sizdeki karşılığı ne anlama gelmektedir.

Bizim vizyonumuz sporun centilmenlik, barış ve kardeşlikten yana olduğudur, Şampiyon kim olursa olsun bu dik duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğimizi Kamuoyunun bilmesini isteriz.

68 AKSARAY BELEDİYE SPOR

 KULÜP YÖNETİMİ

KAYNAK: ATALAY SAN

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: 68, Aksaray, Belediye, Spor’dan, Basın, Açıklaması,
Haber Yazılımı