Haber Detayı
09 Ağustos 2015 - Pazar 23:57 Bu haber 1863 kez okundu
 
36 Ülkede Yayınlanan Dizi, Kazı Bölgesinde De Çekildi
Nevşehir Belediyesi tarafından Nevşehir Kalesi civarında devam ettirilen kazı bölgesindeki çeşitli mekanlarda da çekildi.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
36 Ülkede Yayınlanan Dizi, Kazı Bölgesinde De Çekildi

Almanya’da Ziegler Film’in prodüktörlüğünde Türkiye’den Anka Film işbirliği ile çekimini gerçekleştirdiği MK 115 Taurus isimli dizi filmin “Mord Kommission İstanbul-15 Tourus “ bölümünün bazı sahneleri, Nevşehir Belediyesi tarafından Nevşehir Kalesi civarında devam ettirilen kazı bölgesindeki çeşitli mekanlarda da çekildi.

Almanya başta olmak üzere 36 ülkede ilgiyle izlenen MK 115 Taurus isimli dizinin ,önümüzdeki günlerde yayınlanacak yeni bölümünün çekimlerine, Nevşehir Belediyesi tarafından 11 mahalleyi içine alan ve toplam 450 bin metrekarelik bir alanda devam ettirilen kazı bölgeleri de dahil edilerek sürdürüldü.

Kazı heyetinden alınan izinle gerçekleştirilen çekimlerde, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Damat İbrahim Paşa İlkokulu ile bahçesinde bulunan kule de kullanıldı. Nevşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda gerçekleştirilen kazı bölgelerindeki MK 115 Taurus isimli dizinin “Mord Kommission İstanbul-15 Tourus “ bölümünün önümüzdeki günlerde ekranlara getirilmesinin planlandığı belirtildi.

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: 36, Ülkede, Yayınlanan, Dizi,, Kazı, Bölgesinde, De, Çekildi,
Haber Yazılımı