Haber Detayı
08 Mayıs 2015 - Cuma 00:20 Bu haber 2860 kez okundu
 
3 Okulumuza Büyük Onur
Toplam 50 projenin yarıştığı Bölge Finalinde 6 proje Ankara Final Sergisinde davet edilmeye değer bulunurken bu 6 projeden üç tanesi İlimiz projelerinden seçildi.
EĞİTİM Haberi
3 Okulumuza Büyük Onur

TÜBİTAK-Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliği ile bu yıl 10.’su düzenlenen “Bu Benim Eserim Proje Yarışması” Bölge Finali Kayseri, Nevşehir, Yozgat, Aksaray, Kırşehir, Niğde ve Sivas illerinin katılımı ile 4-6 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir.

Toplam 50 projenin yarıştığı Bölge Finalinde 6 proje Ankara Final Sergisinde davet edilmeye değer bulunmuştur. Bu 6 projeden üç tanesi İlimiz projelerinden seçilmiştir. İlimizden,

Avanos-Kalaba Mehmet Akif ERSOY Ortaokulu “Altıgensel Şifreleme” adlı projesi ile Matematik Alanında Bölge Birincisi,  

Merkez-TOKİ 125. Yıl Ortaokulu ise “Işık Hızında İletişim” adlı projesi ile Fen Bilimleri Alanında Bölge İkincisi

Hacıbektaşveli Ortaokulu “Çember Hesap Makinesi” adlı projesi ile Matematik Alanında Bölge Üçüncüsü olarak Ankara Final Sergisine katılmaya hak kazanmıştır.

Kalaba Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Bu Benim Eserim Yarışması´nda Altıgensel Şifreleme adlı projeyle öğretmenleri Ali KARASU, Hacı Mehmet POLAT ile birlikte Matematik dalında Gülsün ÇElik isimli öğrencileriyle katıldıkları Kayseri Bölge Sergisi´nde 1. oldu. Bu dereceyle Ankara Final Sergisi´ne katılmaya hak kazandı.

 

Kadir Has Kongre Merkezi´nde düzenlenen ödül törenine Kayseri Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Kayseri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Kayaaslan, Kayseri Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, Kayseri Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran, Kayseri Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Aydoğan, Kayseri İl Milli Eğitim Şube Müdür Osman Şekerci, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Konuşmaların ardından 50 proje içerisinde dereceye giren 6 öğrenciye ödülleri verildi.

Ödül töreninde Matematik dalında birinci olan Kalaba Mehmet Akif Ersoy okulu 8. Sınıfı öğrencimiz Gülsün Çelik heyecanlanıp duygulanınca Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı tarafından telkin edildi. 

 

Dereceye giren öğrenciler Matematik dalında,

Birinci Nevşehir Avanos Kalaba Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 8. Sınıf öğrencimiz Gülsün Çelik,

İkinci Kayseri İlinden Melih Şahin,

üçüncü Nevşehir Hacıbektaş ilçemizden Umut Erdoğdu oldu.

Bölge Sergisinde ilimizi temsil eden 14 projeyi ve ilimizi Ankara final sergisinde temsil edecek olan 3 projeyi hazırlayan öğrencilerimize, Danışman öğretmenlerine ve projelere desteklerinden dolayı Okul İdarecilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: 3, Okulumuza, Büyük, Onur,
Haber Yazılımı