Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 13:27 Bu haber 2164 kez okundu
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. Yıl Dönümü Kutlandı
AVANOS Haberi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. Yıl Dönümü Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’uncu yılı ülkemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

Avanos’ta sabah Hükumet Konağı önünde bulunan Atatürk büstüne Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenk sunumuyla başlan kutlama programı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda devam etti.

 

Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, kapalı spor salonun önünde çocukların ve vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Avanos Belediyesi tarafından çocuklara Türk Bayrağı dağıtıldı.

 

Kutlama etkinliklerine Nevşehir Vali Yardımcısı Aydın Abak, Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, İlçe Emniyet Müdür Vekili, Avanos İlçe Garnizon Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, daire müdürleri ile birlikte vatandaşlar, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

 

İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemine dair açılış konuşması yapıldı. Öğrenciler tarafından şiirle okundu, halk oyunları, dans ve spor gösterileri sergilendi. İlkokul öğrencilerinden oluşan koronun mini konseri de büyük beğeni gördü.

 

Avanos Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen çeşitli spor müsabakalarında dereceye giren takımlara madalya ve kupa töreni düzenlendi.

 

Öğrencilerin madalya ve hediyeleri Nevşehir Vali Yardımcısı Aydın Abak, Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, İlçe Emniyet Müdür Vekili, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Kerem Yılmaz tarafından takdim edildi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99’uncu yıl dönümü Avanos’ta halkın yoğun katılımı ve ilgisiyle şenlik havasında geçti.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN AŞAĞIDAKİ  TIKLAYINIZ

 

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: 23, Nisan, Ulusal, Egemenlik, ve, Çocuk, Bayramının, 99., Yıl, Dönümü, Kutlandı,
Haber Yazılımı